Tammejuure Mahetalust jõuab meie toidulauale väga pikk nimekiri tooteid, mille võib laias laastus jagada neljaks – külmpressitud õlid, kiviveski jahud, ehedad helbed ja kanepitooted.

Valikus on kanepiõli, kanepiseemned, kooritud kanepiseemned, kiudainepulber, proteiinipulber, kanepitee, rüpsiõli, tudraõli, nisujahu, sõre nisujahu, nisumanna, rukkijahu, rukkikroovjahu, rukkimanna, rukkitäisterajahu, rukkiklii, kaerajahu, kaeraklii, hernejahu, hernemanna, herned, nisuterad, kaeraterad, kaerahelbed, nisuhelbed, rukkihelbed, kolmeviljahelbed.

“Kogu toodang valmib omakasvatatud mahetoorainest ja talu enda öko-sertifitseeritud seadmetega. Seda eesmärgiga, et tagada kohaliku päritoluga toidu ja kvaliteedi garantii. Ökotoodete valmistamiseks on kasutatud päikeseelektrijaama toodetud taastuvenergiat. Tooraine kuivatatakse biokatla abil. Selline tootmisviis tagab väiksema ökoloogilise jalajälje ja jätab tulevastele põlvedele puhtama keskkonna.

Kanepit kasvatatakse Tammejuure talus juba kümme aastat. Tooted on müügil enam kui 100 kohas üle kogu Eesti ja on kasutusel mitmetes restoranides ja pagaritöökodades.”

Karin Tiit, Tammejuure Mahetalu noorperenaine

Tammejuure Mahetalu on pälvinud mitmeid auhindu kvaliteetsete ja maitsvate toodete eest. 2018. aastal sai Tammejuure Mahetalu Eesti Parim Mahetootja tiitli.

Ökoriik Eesti võrgustik valis Karin Tiidu aasta aatenaiseks 2019.

Lisa kommentaar