Imekaunis, õrn-elegantne, sajandite pikkuse ajalooga Haapsalu sall äratab imetlust kogu maailmas. Väärikas kingitus, mille tegija ei unune kunagi.

“Haapsalu ja pitsid käivad juba kaks aastasada käsikäes. Ajalooline kuurortlinn ja Haapsalu sall – mõlemad nii kaunid ja omamoodi ajatud.
Pikkade traditsioonidega Haapsalu pitsi tunneb alati eksimatult ära, sest see on eriline ja kordumatu. Põlvest põlve edasi kantud kudumisoskus on väärtuslik pärand, millesse on kätketud selle loojate soojus ja õrnus, ilu ja armastus. Just nendest sünnibki Haapsalu pits.

Tänu tublidele naistele, kes ajaloo pöördelistel hetkedel on Haapsalu salli traditsiooni elus hoidnud, luuakse tänagi tõeliselt kauneid salle.

Haapsalu Käsitööseltsi kudujate kootud, spetsiaalselt kandja jaoks loodud mustriga Haapsalu salli on saanud kingituseks paljud kuulsad ja väärikad inimesed:
Greta Garbo, Rootsi kroonprints (1931), Rootsi kuninganna Silvia (1992), Astrid Lindgren, Ilon Wikland, Sofi Oksanen, Bonnie Taylor, Suzi Quatro, Belinda Carlyce, Lea Dali Leon, Šoti rahvas, Kersti Kaljulaid, Julia Beljajeva, Irina Embrich, Erika Kirpu, Katrina Lehis, Norra printsess Astrid, Hollandi kuninganna Maxima, Jaapani keisrinna Michiko ja veel paljud teised.”

Mirje Sims, Haapsalu pitsikeskuse perenaine

Sul on võimalus lisada oma nimi sellesse aukartust äratavasse nimekirja.