Läänemaa OMA märgise kutsus ellu fakt, et siinmail tegutsevad erinevates sektorites väga tublid, hakkajad ja kastist välja mõtlevad ettevõtjad, keda teatakse juba ka piiri taga.

Et Läänemaalt saadud positiivseid elamusi paremini esile tuua ja väärtustada meie ettevõtjate tööd, loodi Sihtasutus Läänemaa eestvedamisel Läänemaa OMA märgis.

„SA Läänemaa soov on, et see märgis kujuneks hea maitse- ja kasutajaelamuse sümboliks.“.
Nii ütles Anu Kikas, kes oli Läänemaa OMA märgise loomise ajal SA Läänemaa juhataja.

Läänemaa OMA tegi oma stardi märgilisel 2021. aastal, mil maikuu lõpuni oli Haapsalu ja Läänemaa Maitsete Aasta toidupiirkonnaks. Selle tuules said Läänemaa OMA märgise väga paljud toidutooted, mille tuntus oli tänu Maitsete Aastale Läänemaa piiridest väljunud.

Haapsalu ja Läänemaa toidukultuur on viimaste aastate jooksul teinud läbi aukartustäratava ja imelise arengu. Nimekiri toidutootjatest ja ka toidukohtadest kasvab iga aastaga. Koos kvantiteediga kasvab aga ka kvaliteet – professionaalne uhkus, ise tegemise rõõm ja konkurents kohustab.

Läänemaa OMA märgise üks eesmärkidest on ka kohalike toidutootjate ja toitlustusettevõtete koostöö toetamine.
Et söögikoht saaks piirkondliku märgise, peab tipphooajal vähemalt pool toorainest olema kohalikku päritolu, kas siis Läänemaal kasvatatud või Läänemaalt korjatud. Selles suunas astuvad paljud Haapsalu ja Läänemaa söögikohad juba päris mitu aastat.

Väärtustada kohalikku toorainet ja saada sellest inspireeritud – see on Läänemaa OMA kandvate toidutootjate ja toitlustajate lipukiri.

Kõige esimesena taotles oma tootele – Baia Decor helkiv pross – märgist aga Catree OÜ, kes võitis sama tootega rahva lemmiku tiitli konkursil „Läänemaa aasta toode 2019“. Baia Decori helkiv pross on praeguseks vallutanud inimeste südamed ja müügil Eesti suurimates kaubanduskettides ning poodides.

Suur osa Läänemaa OMA märgist kandvatest toodetest ongi rahvas juba varasemalt esitanud SA Läänemaa korraldatavale Läänemaa parima toote konkursile, mis annab tunnistust, et selle loonud ettevõte on teinud midagi väga hästi ja õigesti ning suutnud inimesi üllatada ja rõõmustada.

Läänemaa OMA märgisega toodete ja teenuste nimekiri ei saa mitte kunagi valmis – see täieneb pidevalt.

Ole meiega kaasas ja saa osa parimast!

Leia Läänemaa OMA tooted !

Läänemaa OMA märgisega toidutooteid leiab Haapsalust Läänemaa OTTi talupoest ja Haapsalu Tarbijate Ühistu kauplustest.

Rohkem infot müügikohtade kohta saab ettevõtte kodulehelt ja Facebookist, mille lingid leiad iga tootja tutvustuse juurest.Läänemaa OMA koduleht sündis koostöös läänlastega:

Veebitugi: Rauno Pukk, Veebistar OÜ
Päise foto: Vaiko Noor
Tootefotod (kui ei ole märgitud teisiti): Daire Kaup